Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788360748350
Wysyłka od: 7.99 PLN

Już tytuł wskazuje, o czym jest książka: o języku specyficznym, bo używanym przez polityków i uczestników życia politycznego, głównie w celu osiągnięcia podstawowego celu, którym jest - jakżeby inaczej - cel polityczny, czyli zdobycie władzy, aby - z kolei - przeforsować swój program, swoją rację i zabezpieczyć swoje dobro.

Autorka z rozbrajającą wprost szczerością pisze: "Umiejętne władanie językiem polityki, zwłaszcza świadome posługiwanie się związanymi z jego istotą możliwościami, jawi się jako szczególnie ważne współcześnie, w dobie nowych mediów, gdy praktycznie każdy może być skutecznym podmiotem komunikowania politycznego - prześladować i być prześladowanym"... Taka jest współczesna polityka polska, domena "prześladowanych" i "prześladujących".

To polityka świata, według Hegla; świata, w którym nieżyjącego Boga zastąpiło "Boskie Państwo", a przed politycznością nic już nie chroni; albo jesteś zgrupowany, upartyjniony, albo jesteś niczym! W takim świecie warto znać język, którym posługują się uczestnicy dyskursu politycznego, jego pułapki i niuanse, bo w zasadzie wszyscy jesteśmy uczestnikami tego dyskursu. Jeśli zaś uczestniczymy w nim, niezależnie od swych chęci i upodobań, to warto byśmy byli świadomi pułapek, które polityczność i politycy na nas przygotowali. Tylko wtedy bowiem nie damy sobą manipulować, gdy będziemy znali i rozumieli język polityki; tylko wtedy nasze wybory będą naprawdę wolne i rozumne. W świecie "prześladowanych" i "prześladujących" lepiej być tym, który prześladuje...

Azymut

 • Autor: 

  Joanna Rak

 • Format: 

  215x140 mm

 • Ilość stron: 

  292

 • ISBN: 

  9788360748350

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy