Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788367137973
Wysyłka od: 7.99 PLN
Powieść zakwalifikowana do finału 2021 First Novel Prize
Jedna z najlepszych książek 2021 roku według New York Timesa i Kirkus
Fantastyczna (The Sunday Times), Robiąca ogromne wrażenie (The Guardian), Genialna (Madeline Miller, autorka Kirke)
Porywająca powieść obejmująca pół wieku historii Wietnamu, jego folklor i magię. To miejsce nadal nawiedzają duchy przeszłości wywołane przez kolonializm i wojny. Ludzkie krzywdy domagają się zemsty.
Dwudziestodwuletnia Winnie, pół Amerykanka, pół Wietnamka ma wrażenie, że nie pasuje do swojej rodziny. Porzuca Amerykę i wyjeżdża do Wietnamu, kraju swojego ojca. Zabiera ze sobą niewiele: jej walizka jest prawie pusta. Osiedla się w Sajgonie i próbuje nauczać angielskiego. Pragnie odnaleźć tam szczęście, jednak pod każdym względem czuje się nietypowa, przytłoczona ponurym życiem, które prowadzi. Próbuje wtopić się w tło. Pewnego dnia znika.
Ponad dwadzieścia lat wcześniej w tajemniczych okolicznościach ginie nastoletnia dziewczyna z zamożnej wietnamskiej rodziny. Gubi się pośród drzew na plantacji kauczuku. Kiedy zostaje odnaleziona, nie jest już taka jak dawniej.
Long, Tang i Binh to trójka przyjaciół z dzieciństwa. Splata ich ze sobą gęsta sieć tajemnic, a uczucia, którymi się darzą, zdają się wzajemnie wykluczać.
Jakie punkty wspólne mają ich historie? Dlaczego są tak nierozerwalnie połączone doświadczeniem minionych pokoleń i duchami przodków?

Azymut

 • Autor: 

  Violet Kupersmith, Aleksandra Weksej, Marta Stoch

 • Format: 

  205x135 mm

 • Ilość stron: 

  464

 • ISBN: 

  9788367137973

 • Oprawa: 

  twarda

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy