Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 5902490417595
Wysyłka od: 7.99 PLN

W kwietniowym numerze:

Pomoc dla dzieci z Ukrainy (Bogdan Bugdalski - dziennikarz, redaktor)

Według prognoz poprzedzających wprowadzenie do Sejmu projektu ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa do polskiego systemu edukacji miało trafić ok. 200 tys. dzieci. Tymczasem już w momencie jej uchwalania wiadomo było, że może być ich znacznie więcej - 11 marca minister edukacji Przemysław Czarnek informował, że w Polsce jest ok. 600 tys. dzieci ukraińskich, z czego do szkół zapisano 24 tys. A to dopiero początek. Czy system oświaty jest gotowy zapewnić im pomoc?

Jak rozmawiać o wojnie (Małgorzata Pomianowska - redaktor naczelna "Dyrektora Szkoły")

Do naszych placówek przybywają dzieci uchodźców, które doświadczyły ogromnej traumy i potrzebują teraz wsparcia oraz spokoju. Ale specjalnej uwagi wymagają też nasi uczniowie, bo obawa o siebie i najbliższych, a nawet losy świata, dotyka każdego. Co można zrobić w tej trudnej sytuacji? Jak rozmawiać z podopiecznymi o tym, co się dzieje? Jaką rolę w tym procesie mogą odegrać nauczyciele?

Dodatkowe wsparcie dla uczniów (Agata Piszko - prawnik)

Autorka krok po kroku opisuje zadania dyrektora szkoły i organu prowadzącego w związku z możliwością realizacji do 20 grudnia zajęć specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Opracowanie zawiera m.in. zakres przedmiotowy i podmiotowy wsparcia oraz tryb udzielania i rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prywatnych prowadzących szkołę, w której organizowane są zajęcia.

Niezbędnik Dyrektora - Kryzys kadrowy (Małgorzata Nowak - była dyrektor zespołu szkół, Krzysztof Janowski - przedsiębiorca, Dariusz Pomianowski - trener)

Kryzys kadrowy w edukacji staje się zjawiskiem coraz częściej dostrzeganym przez dyrektorów szkół, organy prowadzące oraz rodziców zaniepokojonych zastępstwami i zmianami czy brakiem pedagogów. Autorzy kwietniowego Niezbędnika m.in. przedstawiają pomysły dyrektorów szkół na motywowanie pracowników.

Azymut

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Ilość stron: 

  300x210 mm

 • ISBN: 

  5902490417595

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy