Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788381806046
Wysyłka od: 4.99 PLN

Na uznanie zasługuje zabieg posadowienia problematyki parlamentarnej dyplomacji w kontekście ustrojowej zasady trójpodziału władzy i równowagi władz, co skutkuje promocją poddanego badaniu zagadnienia i nadaniem pracy wymiaru ustrojowego. Systematykę książki cechują spójność i logika wynikające ze znakomitej, spetryfikowanej doświadczeniami Autora orientacji w ramach wspólnego pola aktywności dyplomacji i ciał typu parlamentarnego w wymiarach krajowym i międzynarodowym.

Z recenzji wydawniczej dr. hab. Andrzeja Bisztygi, prof. UZ

Warte podkreślenia jest zaproponowane ujęcie, by dostrzegać dyplomację parlamentarną w ramach wieloaspektowego systemu zjawisk, które składają się na działania o charakterze dyplomatycznym we współczesnym świecie, uwzględniające uwarunkowania historyczno-prawne i prawnoporównawcze oraz egzegezę unormowań prawnych. Autor zaproponował ujęcie dyplomacji parlamentarnej w szerszym kontekście współczesnych stosunków międzynarodowych oraz procesu globalizacji wyzwań, przed którymi stoją społeczeństwa.

Z recenzji wydawniczej dr. hab. Bogusława Przywory, prof. UJD

Sam tytuł pracy jest już inspiracją intelektualną. Autor trafnie wyszedł poza narodowe organy przedstawicielskie. Takie ujęcie problemu wzbogaca wiedzę i lepiej pokazuje złożoną rzeczywistość współudziału parlamentów w prowadzeniu spraw z zakresu stosunków międzynarodowych między państwami. Z pewnością książka wzbogaci polską literaturę przedmiotu, a niewykluczone, że będzie również przyczynkiem do szerszej dyskusji o roli parlamentu w państwie w perspektywie polityki zagranicznej.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Marka Zubika, UW

Azymut

  • Autor: 

    Jerzy Jaskiernia

  • Ilość stron: 

    976

  • ISBN: 

    9788381806046

  • Oprawa: 

    twarda

  • Rok wydania: 

    2022

Polecamy