Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788382465518
Wysyłka: Wysyłka gratis!

Publikacja stanowi syntetyczny komentarz do przepisów Kodeksu cywilnego, uwzględniający najistotniejsze zagadnienia wykładni oraz reprezentatywne orzecznictwo z zakresu prawa cywilnego. Grono autorów - obejmujące przedstawicieli nauki prawa, jak również doświadczonych praktyków - zapewnia wysoki poziom opracowania oraz dobór omawianych kwestii pod kątem praktycznych potrzeb.

Zarówno sposób prezentacji tematów, jak i układ tekstu ułatwiają czytelnikowi odnalezienie poszukiwanych informacji. Komentarz do każdego przepisu stanowi spójny wywód, podzielony dla zwiększenia przejrzystości na tezy i tworzący logiczną całość, a nie zbiór oderwanych od siebie twierdzeń. Dzięki temu tekst czyta się z łatwością, a zarazem zwiększa się jego przydatność, zwłaszcza dla studentów i aplikantów, dla których może spełniać rolę podręcznika.

Autorzy uwzględniają ostatnie zmiany wprowadzone do przepisów Kodeksu cywilnego, w tym dotyczące:

- zadośćuczynienia z tytułu naruszenia więzi rodzinnej,

- objęcia ochroną konsumencką niektórych przedsiębiorców,

- umowy dostawy,

- nieważności zobowiązujących umów przewłaszczenia na zabezpieczenie nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej przez konsumenta.

Jasny język i klarowne wywody powodują, że książka będzie przydatna nie tylko praktykującym prawnikom i badaczom prawa, lecz także innym osobom poszukującym informacji z zakresu prawa cywilnego.

Azymut

 • Autor: 

  Małgorzata Balwicka-Szczyrba, Anna Sylwestrzak

 • Format: 

  210x145 mm

 • Ilość stron: 

  1728

 • ISBN: 

  9788382465518

 • Oprawa: 

  twarda

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy