Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788378230601
Wysyłka od: 8.57 PLN
Cezary Dębowski
Fotografią zajmuje się już od niemal dwudziestu lat. Wychowany na wielkopolskich równinach, dorosłe życie rozpoczął na Warmii, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Piękno terenów północno-wschodniej Polski zainspirowały go do sięgnięcia po aparat fotograficzny, z którym przemierza je wzdłuż i wszerz, przez wszystkie pory roku. Rozbudzona pasja na przestrzeni lat zaowocowała kilkunastoma głównymi nagrodami w ogólnopolskich konkursach fotograficznych oraz indywidualnymi wystawami. Jego prace były także publikowane w ogólnopolskiej prasie, między innymi w dwutygodniku VIVA i miesięczniku PODRÓŻE.
Choć zdarza mu się wykonywać zdjęcia z zakresu fotografii przemysłowej, reklamowej czy architektury głównym tematem jego prac pozostaje przyroda i pejzaż Warmii i Mazur. Owocem tych zainteresowań jest autorski album Magiczna Kraina. Warmia i Mazury. W swojej pracy oprócz klasycznego podejścia do fotografii przyrody stara się nie stronić od twórczych poszukiwań, często zrywając z tradycyjnym kanonem sztuki fotografowania fauny, flory i krajobrazu. Obecnie związany z miesięcznikiem FOTO, swoim doświadczeniem i przemyśleniami dzieli się na jego łamach, prowadząc autorski dział Sekrety fotografii przyrody.
Bardzo osobiste spojrzenie na Pelplin i jego serce zmaterializowane przed wiekami w postaci przesławnej katedry, to dla autora ważna próba zamknięcia w kadrze atmosfery niezwykłego miejsca, którego nawet czas nie zdołał pozbawić tajemnicy. Miejsca, w którym historia Kościoła i państwa polskiego odcisnęły wyraźne piętno w dziełach sztuki i rzemiosła, tworząc intrygujący, nierozerwalny związek.

Azymut

 • Autor: 

  Cezary Dębowski

 • Format: 

  280x235 mm

 • Ilość stron: 

  116

 • ISBN: 

  9788378230601

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2012