Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788366387065
Wysyłka od: 8.57 PLN
Seria książek - Szachy dla dzieci to zestaw trzech podręczników do nauczania gry w szachy opracowany z myślą dla najmłodszych adeptów królewskiej gry
Materiał w nich zawarty został przygotowany dla 2 3 lat nauczania i obejmuje zarówno szereg teoretycznych zagadnień opracowanych w przystępny dla dzieci sposób, jak i wiele praktycznych ćwiczeń zadań do samodzielnego rozwiązania.
W książkach znajdziemy jednak nie tylko czysto techniczne treningi i wskazówki, ale także m.in. krótkie noty biograficzne Mistrzów Świata oraz zabawne rysunki o tematyce szachowej.
Książki to niezbędna pozycja dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę z szachami i szuka pozycji, która będzie wartościowa merytorycznie, nie zaś przerysowana - podręczniki niniejsze bowiem zostały stworzone w bardzo profesjonalny i metodyczny sposób przez szachistę nauczyciela, który łącząc swoje umiejętności w niniejszych dwóch dziedzinach zawarł na łącznie ponad 300 stronach wszystko to, co niezbędne.

I oraz II cześć wprowadzają czytelnika w świat szachów poprzez przedstawienie figur, podstawowych zasad i motywów szachowych. To skompresowane kompendium podstawowej wiedzy łączące w sobie aspekty teoretyczne i ćwiczeniowe, a także pozwalające na rozpoczęcie profesjonalnych treningów i dalsze pogłębianie pozyskanej wiedzy. III część stanowi z kolei dość oryginalny element w literaturze dla początkujących, ponieważ oprócz kombinacji matowych wprowadza młodego szachistę w arkana historii szachowej oraz omawia jeden z najważniejszych elementów treningu - analizę partii.

Azymut

 • Autor: 

  Łukasz Suchowierski

 • Format: 

  295x210x6 mm

 • Ilość stron: 

  102

 • ISBN: 

  9788366387065

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2020