Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788324064465
Wysyłka od: 8.57 PLN
Fascynująca opowieść o współczesnych drag queens, drag kings i drag queers.
Dla jednych to miłość od pierwszego wejrzenia, ujście dla fascynacji skrywanych przez lata. Dla drugich trudna droga docierania do siebie, wewnętrzna walka z krzywdzącymi stereotypami.
Niektórzy wiedzą od razu. Błyskawicznie opanowują techniki makijażu, a na scenie czują się jak ryby w wodzie. Innym proces odkrywania swojej tożsamości zajmuje długie lata.
Jedni się ukrywają, drudzy wręcz przeciwnie manifestują swój sposób wyrażania siebie. Na złość szerzącej się nietolerancji.
Niektórzy wybierają scenę, inni ulicę, na której każdego dnia w krzykliwych kostiumach demonstrują płynność płci i celebrują różnorodność.
Jakub Wojtaszczyk zabiera czytelnika i czytelniczkę za kulisy niecodziennych widowisk. Wielobarwnych, nieokiełznanych, fascynujących. Tworzonych przez ludzi, których wyobraźnia nie ma granic. Towarzyszy artystom i artystkom podczas przygotowań do występów, podgląda w czasie akcji, słucha ich historii.
Cudowne przegięcie to wnikliwy reportaż o współczesnej scenie dragowej, jej czołowych performerach i performerkach, ich dziełach oraz działaniach. To także wyjątkowa opowieść o akceptacji i pasji, ale przede wszystkim o wolności.
Jakub Wojtaszczyk ur. w 1986 roku w Błaszkach, dziennikarz i pisarz. Autor powieści Portret trumienny, Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzyć, Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?, Słońce narodu. Związany z redakcjami portalu kulturaupodstaw.pl i magazynu Replika. Współprowadzi podcast o serialach Nie spać, słuchać. Żyje filmami. Mieszka w Poznaniu.

Azymut

 • Autor: 

  Jakub Wojtaszczyk

 • Format: 

  205x140 mm

 • Ilość stron: 

  496

 • ISBN: 

  9788324064465

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2022