Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788394283315
Wysyłka od: 8.57 PLN
Autor przygotował materiał, który zawiera propozycje gry wariantów przeciwko debiutom otwartym i półotwartym. Każdemu debiutowi autor poświęcił tyle miejsca, na ile zasługuje ze względu na bogactwo wariantów i częstość jego występowania w praktyce turniejowej. W celu ominięcia gąszczu skomplikowanych wariantów autor celowo opuścił szereg popularnych debiutów otwartych takich jak partia hiszpańska, partia włoska, obrona rosyjska i innych,a w zamian zaproponował dobrze opracowane warianty partii wiedeńskiej, którą można potraktować jako uniwersalną broń przeciwko 1...e5.
W pozostałych debiutach autor poleca interesujące kontynuacje, do których należą: kontynuacja 3.f4 w obronie sycylijskiej, klasyczna kontynuacja 3.Sc3 w obronie francuskiej, wariant wymienny w obronie Alechina i przeciwko obronie Caro-Kann. Większość zaproponowanych przez autora wariantów debiutowych, powinna zainteresować graczy kombinacyjnych, którzy lubią ostre pozycje i romantyczne szachy.
Tej książki nie można traktować jak uniwersalny lek na wszystko, ale powinna ona Czytelnikowi służyć do konstrukcji lub przememeblowania własnego repertuaru debiutowego, oraz do poszerzenia swojej wiedzy w zakresię debiutów otwartych i półotwartych.

Azymut

 • Autor: 

  Anatol Łokasto

 • Format: 

  230x160x10 mm

 • Ilość stron: 

  212

 • ISBN: 

  9788394283315

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2016