Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788381843355
Wysyłka od: 8.57 PLN
Rodzaj: mapa laminowana dwustronna
Skala: 1:50 000
Rok wydania: 2022
Wydanie: 15
Format: B1 (68 x 98 cm)
Beskid Żywiecki - mapa turystyczna dwustronna w skali 1:50 000. Przedstawia teren Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem - Babią Górą (1725 m n.p.m.), która nie tylko góruje nad samym Beskidem Żywieckim, ale także nad całymi Beskidami Zachodnimi. Na mapie znajduje się także część Beskidu Śląskiego - sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic Polski, Słowacji i Czech. "Żywiecka" część mapy obejmuje cały Beskid Żywiecki: Suchą Beskidzką na północy, Worek Raczański na południu, Zwardoń na zachodzie oraz Jordanów i Rabkę-Zdrój na wschodzie.
Beskid Żywiecki to najwyższe po Tatrach pasmo górskie w Polsce. Słynie z malowniczego krajobrazu. Wyniosłe szczyty sąsiadują tu z dolinami, w których ulokowały się miejscowości z tradycyjną ludową zabudową, m.in.: Korbielów, Zawoja, Rajcza, Zwardoń.
Beskid Żywiecki to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, ale także rowerowej. Przebiega tędy czerwony Główny Szlak Beskidzki. Występują tu również bardzo dobre warunki dla narciarzy z rozbudowaną infrastrukturą narciarską (Ośrodek Narciarski Pilsko, Mosorny Groń, Ośrodek Zwardoń Ski).
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Zaznaczono również obszary "Zanocuj w lesie". Mapa zawiera plan centrum Żywca i Korbielowa. Polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

Azymut

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Format: 

  240x123 mm

 • Ilość stron: 

  2

 • ISBN: 

  9788381843355

 • Oprawa: 

  laminowana

 • Rok wydania: 

  2022