Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788382681017
Wysyłka: Wysyłka gratis!
PIT 2022. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany przepisów obowiązujące od 1 stycznia 2022 r., a także te, które wchodzą w życie w trakcie roku podatkowego.
Omówione zostały nowe regulacje, które dotyczą ulg na rozwój i innowacje firm prowadzonych przez przedsiębiorców jednoosobowych, a także ograniczeń w zakresie amortyzacji lokali przeznaczonych na cele mieszkalne, jak również określania przychodu pracownika z tytułu używania samochodu służbowego do celów prywatnych, a ponadto nowego sposobu odliczania składki zdrowotnej oraz zwolnień od podatku dodatków osłonowych i świadczeń socjalnych wprowadzonych przez Polski Ład. Objaśnione są również znowelizowane regulacje dotyczące m.in. rozszerzenia ulgi dla młodych, zmienionej sytuacji podatkowej wspólników spółek komandytowych czy rozwiązań wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19.
Jest to bardzo przydatny w praktyce narzędziowy komentarz do konkretnych przepisów. Publikacja zawiera praktyczne przykłady, pokazujące, jak prawidłowo rozliczać podatek dochodowy. Autor, omawiając konkretne przepisy podatkowe, wskazuje na aktualne stanowisko organów podatkowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych (WSA i NSA), Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości UE.
W publikacji Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania nurtujące wszystkich podatników PIT. Zawarte w komentarzu wyjaśnienia pomogą m.in. rozstrzygnąć:
- kto może skorzystać z ulgi na innowacyjność zatrudnianych pracowników,
- jak prawidłowo udokumentować transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi (ceny transferowe),
- jak ustalić przychód ze sprzedaży samochodu poleasingowego,
- jak rozliczyć darowiznę przekazaną na zwalczanie skutków COVID-19,
- kto może skorzystać z ulgi dla klasy średniej,
- kto jest zobowiązany do płacenia podatku od budynków komercyjnych,
- czy wszystkie budynki mieszkalne nie podlegają amortyzacji,
- czy składka zdrowotna podlega odliczeniu od dochodu,
- jak i kiedy dokonać korekty kosztów podatkowych.
Oddawany do Państwa rąk komentarz jest niezbędnym narzędziem w codziennej pracy doradców podatkowych, pracowników biur rachunkowych, służb finansowo-księgowych oraz właścicieli firm, szczególnie w sytuacji, gdy polski system podatkowy jest coraz bardziej skomplikowany.
Publikacja może być wykorzystywana przez podatników jako swoisty oręż w nierównej walce z organami podatkowymi dzięki zamieszczonym w niej wyrokom, interpretacjom oraz przykładom wraz z zapisami księgowymi.
O Autorze:
Grzegorz Ziółkowski prawnik, doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem, właściciel biura rachunkowego, który pracował także w dziale kontroli organów podatkowych. Udzielił kilkuset odpowiedzi na pytania dotyczące podatków dochodowych. Napisał również wiele artykułów, komentarzy oraz poradników z zakresu podatków. W Wydawnictwie INFOR jest znanym i cenionym autorem, m.in. w Monitorze Księgowego.
Atuty publikacji:
Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania.

Azymut

 • Autor: 

  Grzegorz Ziółkowski

 • Format: 

  165x235x65 mm

 • Ilość stron: 

  1476

 • ISBN: 

  9788382681017

 • Rok wydania: 

  2022