Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788324177271
Wysyłka od: 8.57 PLN

Przełomowy bestseller w 20 krajach uhonorowany nagrodą Mądra Książka Roku 2018 przyznaną przez Uniwersytet Jagielloński, Fundację Euklidesa i redaktorów portalu Mądre Książki.
TA KSIĄŻKA ZMIENIA MYŚLENIE O NASZYCH WSPOMNIENIACH!
Zapamiętywanie, zapominanie i fałszywe wspomnienia.
Dlaczego być może nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś.
Możecie mnie nazwać hakerką pamięci, bo moja praca polega na włamywaniu się ludziom do pamięci i sprawianiu, że przypominają sobie z ogromnym bogactwem szczegółów zdarzenia, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Przekonywałam ludzi, że popełniali przestępstwa, że cierpieli z powodu fizycznego urazu, albo że zostali zaatakowani przez psa... To może wydać się niewiarygodne, ale jest to po prostu starannie zaplanowane wykorzystywanie naukowej wiedzy o pamięci. I choć brzmi to dość groźnie, robię to, by pomóc odkryć, jak poważne mogą być zniekształcenia pamięci
W Oszustwach pamięci doktor JULIA SHAW, psycholożka sądowa, ekspertka kryminalistyki i światowy autorytet w dziedzinie badań nad pamięcią, prezentuje zdumiewającą różnorodność sposobów, w jakie nasz mózg może być oszukany.
Wspomnienia są naszą najcenniejszą własnością. To one nas tworzą.
Tylko że tak naprawdę dalekie są od dokładnego zapisu przeszłości. Każdy z nas przyzna, że nieraz doświadcza luki w pamięci, na przykład wchodzi do pokoju i natychmiast zapomina, po co, albo nagle nie jest w stanie przypomnieć sobie imienia osoby, którą spotkał dziesiątki razy. A co, jeśli nasza pamięć ma potencjał popełniania znacznie poważniejszych błędów: na granicy czystego zmyślenia i samooszukiwania?

Azymut

 • Autor: 

  dr Julia Shaw

 • Format: 

  207x145 mm

 • Ilość stron: 

  366

 • ISBN: 

  9788324177271

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2022