Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788382681505
Wysyłka od: 8.57 PLN
W książce przedstawiono najnowsze zmiany dotyczące prowadzenia ksiąg rachunkowych i trybu składania e-sprawozdań finansowych. Uwzględniono przy tym zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 czerwca 2022 r. Autorka właścicielka biura rachunkowego wskazuje, jakie ułatwienia wprowadzono dla jednostek kierowanych przez organ wieloosobowy, które ze względów organizacyjno-technicznych mają trudności z realizacją swoich ustawowych obowiązków. Wyjaśnia też, jakie są możliwości wyłączenia z konsolidacji wszystkich jednostek zależnych, których udziały zostały nabyte, zakupione lub pozyskane z wyłącznym ich przeznaczeniem do późniejszej odprzedaży przez Alternatywną Spółkę Inwestycyjną (ASI), niezależnie od okresu, na jaki weszła ona w ich posiadanie.
W komentarzu do zmian związanych z obecnie trudną sytuacją pandemiczną i geopolityczną omówiono m.in.:
przesłanki, których zaistnienie powoduje, że jednostka powinna sporządzić sprawozdanie przy założeniu braku kontynuacji działania;
dopuszczalne uproszczenia dla mikro- i małych jednostek;
zasady prowadzenia ksiąg przez fundacje i stowarzyszenia;
sposób składania e-sprawozdań finansowych i ich poszczególnych elementów.
Publikacja zawiera ujednolicony tekst ustawy o rachunkowości i jest polecana dla księgowych, biegłych rewidentów, pracowników działów księgowości, biur rachunkowych, menedżerów, doradców podatkowych.
ATUTY PUBLIKACJI:
Kompleksowość, prosty język, praktyczność, schematy, tabele, ujednolicony tekst ustawy o rachunkowości

Azymut

 • Autor: 

  Gyngyvr Takts

 • Format: 

  235x165x11 mm

 • Ilość stron: 

  208

 • ISBN: 

  9788382681505

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2022