Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788366926806
Wysyłka od: 8.57 PLN
Kontynuacja serii książek dla dzieci Gdyby zwierzęta umiały mówić. To seria niezwykła, stworzona przez Wydawnictwo Astrum z myślą o najmłodszych czytelnikach.
W tej książce są trzy bajki z morałem: Jak lisek z wilkiem słońca szukali; Jak psotny Niedźwiadek Tadek stał się grzecznym misiem; Raczek i jego przyjaciele. Każda z tych bajek w magiczny sposób opowiada o burzliwych przygodach najlepszych przyjaciół małego człowieka zwierząt. Autor, Lech Tkaczyk, wykorzystał jedną z najbardziej przyjemnych dla dzieci figur stylistycznych personifikację. Nadanie zwierzętom ludzkiego wymiaru i głosu sprzyja pozytywnej stymulacji dziecięcej wyobraźni. Bajeczki pisane są wierszem, dzięki czemu zajmują uwagę nawet najbardziej aktywnego malucha. Każda historia zakończona jest zabawną puentą, która w delikatny sposób pomaga najmłodszym zrozumieć te bardzo ludzkie zachowania zwierząt.
Autor uczy dzieci jak dobierać przyjaciół, dlaczego warto słuchać rodziców, czym grozi niewłaściwe zachowanie. Moralizatorski charakter bajeczek sprawia, że czytanie i słuchanie staje się nie tylko przyjemnym poznawaniem nowych słów, ale także najwcześniejszą formą nauki życia w społeczeństwie, rozróżniania dobra i zła, a także cech charakteru.
Tytuły bajek:
1. Jak lisek z wilkiem słońca szukali.
2. Jak psotny Niedźwiadek Tadek stał się grzecznym misiem.
3. Raczek i jego przyjaciele.

Azymut

 • Autor: 

  Lech Tkaczyk

 • Format: 

  297x210 mm

 • Ilość stron: 

  100

 • ISBN: 

  9788366926806

 • Oprawa: 

  twarda

 • Rok wydania: 

  2022