Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788381025812
Wysyłka od: 7.99 PLN
Wycena przedsiębiorstw stanowi jedno z ważniejszych zagadnień podejmowanych w ramach obszaru zarządzania finansami przedsiębiorstw. Wśród grupy przedsiębiorstw, które wymagają specjalnego podejścia do wyceny, są jednostki znajdujące się w złej kondycji finansowej bądź też zagrożone upadłością. W książce takie podmioty nazwano mianem przedsiębiorstw dystresywnych.
Niniejsza monografia to pierwsza na polskim rynku wydawniczym zwarta publikacja, która omawia zagadnienia wyceny tej specyficznej grupy jednostek gospodarczych.
Wśród zaprezentowanych zagadnień:
- uwarunkowania ekonomiczne i prawne funkcjonowania przedsiębiorstw dystresywnych,
- uniwersalne metody i zasady wyceny przedsiębiorstw,
- ważność narracji w opracowaniu wyceny przedsiębiorstw,
- istota i cele wyceny przedsiębiorstw dystresywnych,
- wartość przedsiębiorstw dystresywnych,
- specyfika, metody i przebieg wyceny przedsiębiorstw dystresywnych,
- analiza ryzyka w procesie wyceny przedsiębiorstw.
Monografia skierowana jest do osób posiadających przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu finansów przedsiębiorstw i matematyki finansowej. Wiedza w niej zawarta posłuży szerokiemu gronu odbiorców, w tym m.in.: analitykom finansowym, doradcom restrukturyzacyjnym, sędziom zajmującym się sprawami upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz studentom kierunków ekonomicznych. Wartość dodaną publikacji stanowią liczne przykłady, które pozwalają lepiej zrozumieć Czytelnikom zasady wyceny przedsiębiorstw dystresywnych i jednocześnie mają charakter aplikacyjny.

Azymut

 • Autor: 

  Błażej Prusak

 • Format: 

  235x165x20 mm

 • Ilość stron: 

  174

 • ISBN: 

  9788381025812

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy