Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 5903684232321
Wysyłka od: 7.99 PLN
Brass Federacja rasowy brass-band, czyli zespół dęty, wszystkie wchodzące w skład zespołu instrumenty, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn - należą do rodziny dętych blaszanych. Zespół nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycję, ale także muzyczne nowości. Założycielem Federacji jest dęciakomaniak Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, kompozytor, który skrzyknął do tej formacji swoich znakomitych przyjaciół-dęciaków. Brass Federacja gra kompozycje lidera, np. My Lion, Specific Situation, Hulaj Noga i także kompozycje praktycznie wszystkich muzyków z zespołu, np. Gangsta Brass, Skwarosz Insparosz, Na deser i inne. Zespół ma na koncie 2 płyty Go, Go, To Be On Time! (Requiem Records, 2019) oraz Poniatowski Mosteczek.
Jak każdy szanujący się brass-band Brass Federacja często gra na ulicy, w cyklu m.in. Letnich Parad muzycznych spacerów z instrumentami w dłoniach, podczas których rozgrzewa serce stolicy swoją grą w letnie popołudnia. Zawiązała się także tradycja Brasskotek czyli plenerowych dyskotek, gdzie zamiast DJ-a imprezę rozkręca Brass Federacja. Zaczęło się to i odbywa się najczęściej pod mostem Poniatowskiego w Warszawie, gdzie muzycy Brass Federacji spędzali wieczorno-nocne pory weekendowe. Na tych Brasskotekach bawiły się całe Bulwary! Instrumenty dęte dzięki swej mobilności i głośności bez użycia prądu, umożliwiają zagranie praktycznie wszędzie i tak Brass Federacja grała na autobusie reklamującym Warsaw Summer Jazz Days, na rikszach na Nowym Świecie, w warszawskim metrze, na katamaranie w Gdańsku, w morzu (podczas festiwalu "Ostatni dzień lata" w Kopalinie), ostatnio nawet na meczach koszykówki. Kolejne realizacje na pewno przed nimi!
Ze scenicznych sukcesów i wydarzeń można wymienić występ z Natalią Kukulską w Opolu 7 minut na scenie z przekrojowym repertuarem Natalii, a także koncert w TVP Kultura z własnym, autorskim repertuarem. Zagrali na BrassWood Festival z L.U.C. w Sopocie. Na Retrotekę dostali zaproszenie od Jana Emila Młynarskiego, z którym wykonali kilkanaście specjalnie zaaranżowanych tang z lat 30tych. Zostali także zaproszeni do znanego cyklu Miejscówki z Dwójką, na której w Święta Bożego Narodzenia Brass Federacja zagrała kilka kolęd w autorskich, funkowo-jazzowych aranżacjach.
Lista utworów:
1. Skwarosz Insparosz
2. Gangsta Brass
3. Lovely Brass
4. My Lion
5. Ballada o Ewie
6. Happy Test
7. Happy Fest
8. Na deser
9. Reguś
10. Poniatowski Mosteczek

Azymut

 • Autor: 

  Poniatowski Mosteczek

 • Ilość stron: 

  140x125 mm

 • ISBN: 

  5903684232321

 • Oprawa: 

  pudełko

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy