Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788395860898
Wysyłka od: 8.57 PLN
Łaska Przychodzi z Deszczem
Kiedy słyszymy o Afryce panującym tam głodzie, chorobach, napięciach politycznych często zastanawiamy się, co możemy zrobić, aby to zmienić. Może czasami warto pomyśleć, czy przypadkiem nie możemy otrzymać czegoś od ludzi, którzy zamieszkują ten kontynent. Historia Rwandy to nie tylko przerażające dzieje ludobójstwa, ale także wielki trud narodowego pojednania. Rwandyjczycy nie przestają nas zaskakiwać swoim optymizmem i staraniem o to, by ich kraj coraz bardziej się rozwijał.
Księża Marianie towarzyszą im w ich wędrówce i choć nie są bezkrytyczni dla pewnych zjawisk, jak laicyzacja i konsumpcjonizm, to jednak z nadzieją patrzą w przyszłość. Bóg nie opuszcza swojego ludu i mu towarzyszy. Rwandyjczycy ufają, że łaska naprawdę przychodzi z deszczem, jak mówi rwandyjskie przysłowie. Znakiem tego są też objawienia maryjne w Kibeho, jako jedyne uznane przez Kościół na kontynencie afrykańskim.
Film prezentuje dzieje pobytu misjonarzy w tym kraju, które splatały się ściśle z losami kraju. Zawiera archiwalne nagrania i wspomnienia z najtrudniejszych momentów posługi na tej ziemi.
Produkcja: Polska
Rok: 2020
Obraz: 16/9
Dźwięk: 2.0 Dolby Digital,
Czas: 59 min
ISBN: 9788395860898
Scenariusz: Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska
Reżyseria: Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska
Zdjęcia: Łukasz Grudysz, Sebastian Czech, Paweł Waligóra
Montaż: Ryszard Wiencek, Wojciech Miastowski

Azymut

 • Autor: 

  Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska

 • Ilość stron: 

  195x145 mm

 • ISBN: 

  9788395860898

 • Oprawa: 

  twarda

 • Rok wydania: 

  2022