Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 5906190327444
Wysyłka od: 8.57 PLN
Spektakularna filmowa realizacja opowiadająca nieznane losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego przyszłego Prymasa Polski.
Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, kapelana oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem Radwan III. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać pyta bohater. W czasie krytycznych sytuacji Wyszyński staje w obliczu próby.
Wyszyński zemsta czy przebaczenie to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?
Film otrzymał nagrodę specjalną Drzwi do wolność za podjęcie tematu na 13. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym NNW 2021 w Gdyni.
Zdobył także nagrodę za najlepsze lokalizacje i scenografię podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu FilmowegoPopoli e Religioni - Terni Film Festival.

Azymut

 • Autor: 

  Tadeusz Syka

 • ISBN: 

  5906190327444

 • Oprawa: 

  pudełko

 • Rok wydania: 

  2022