Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788396014948
Wysyłka od: 7.99 PLN
Eksploruj kuchnię i rozwijaj zmysły!
"Smakowita Sensoryka" to 21 przepisów, dzięki którym Twój maluch zostanie szefem kuchni, artystą i żądnym nowych przygód smakoszem!
Każdy z przepisów uczy dzieci zabawy z jedzeniem, jednocześnie kładąc nacisk na sensoryczne doznania.
Dzięki przepisom zawartym w tej książce Twój maluch pomoże Ci przygotować pyszne, pełne owoców i warzyw potrawy, a także niczym prawdziwy kucharz nauczy się technik gotowania!
Oto kilka istotnych powodów, dla których warto zachęcić małe dzieci do gotowania:
- rozwój zmysłów przepisy mobilizują do próbowania potraw o różnych smakach, fakturach i kolorach. Praca rękoma, ugniatanie, lepienie czy wałkowanie przygotowuje malucha do późniejszych czynności takich jak pisanie czy wiązanie butów.
- wspólne gotowanie przygotowane razem jedzenie bardziej angażuje dziecko podczas posiłków i zachęca do próbowania nowych rzeczy.
- ćwiczenie cierpliwości i komunikacji gotowanie rozwija ważne umiejętności społeczne, m.in. czekanie, podział obowiązków i dzielenie się. Dodatkowo liczenie i wypowiadanie nowych słów podczas gotowania to dobry sposób na wzmocnienie umiejętności językowych i
matematycznych dziecka.
- budowa poczucia własnej wartości przygotowując jedzenie, doświadczamy poczucia spełnienia, co wzmacnia pewność siebie i dumę ze swoich osiągnięć.
- proste zasady czytelne instrukcje wypełnione zdjęciami i ilustracjami pozwolą maluchowi uczestniczyć w procesie gotowania, nawet jeśli nie umie jeszcze czytać.
"Smakowita Sensoryka" to gwarancja pełnych brzuszków i pysznej zabawy!

Azymut

 • Ilość stron: 

  200x115x28 mm

 • ISBN: 

  9788396014948

 • Oprawa: 

  pudełko

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy