Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788381971256
Wysyłka od: 8.57 PLN
Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Kontynuuje bardzo popularną serię podręczników znanego już zespołu autorek. Publikacja obejmująca zakresy podstawowy i rozszerzony zawiera omówienie trzech okresów literackich: Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego i literatury wojennej. Treści zaprezentowane przez autorki pozwalają na zrealizowanie całej podstawy programowej z tych epok oraz jednocześne przygotowanie się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Każda epoka zaczyna się spisem zagadnień prezentowanych w danym dziale. Wiązki tematów zawierają wypunktowane informacje wskazujące, jakie treści i umiejętności uczeń nabędzie po ich realizacji. W blokach Zanim zaczniesz znajdują się polecenia umożliwiające swobodne przypomnienie zdobytych już informacji związanych z proponowanym tematem. Atrakcyjne dla uczniów na pewno będzie obudowanie tematów dużą ilością informacji kulturalno-obyczajowych stanowiących tło omawianych tekstów i czasów. Ważnym aspektem są także biogramy twórców wzbogacone zdjęciami, co pozwala także oswajać się z występowaniem takiej dodatkowej formy podania treści w arkuszu maturalnym. Analizę i interpretację tekstów literackich oraz źródłowych ułatwiają liczne polecenia i zadania, które można wykonywać w toku lekcji, w domu lub przygotowując się do sprawdzianu czy matury.
Publikacja napisana przystępnym językiem dodatkowo zawiera wytłuszczenia i hasła na marginesach, czyli te treści, które należy zapamiętać z danego tematu. Bloki Podsumowanie lekcji i Podsumowanie przed sprawdzianem znajdujące się na końcu działu zawierają esencję wiadomości i ułatwiają szybkie powtórki. Autorki kontynuują także warsztat Piszemy samodzielnie, który rozwija umiejętności formowania wypowiedzi pisemnych.
Treści z zakresu rozszerzonego zostały oznaczone na marginesie kolorowym paskiem.
Podręcznik do języka polskiego, zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów:
Młoda Polska
Dwudziestolecie międzywojenne
Literatura wojenna

Azymut

 • Autor: 

  Magdalena Steblecka-Jankowska, Renata Janicka-Szy

 • Format: 

  235x164 mm

 • Ilość stron: 

  400

 • ISBN: 

  9788381971256

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2021