Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788381882675
Wysyłka od: 8.57 PLN
Powieść, którą poleca Reese Witherspoon!
Ekscytujący bohaterowie, działająca na wyobraźnie symbolika i soczysty styl.
Po ucieczce od męża i od życia w zapadłej wsi Lakszmi pokonuje drogę, która ostatecznie doprowadzi ją do Dźajpuru, rozedrganego kolorami i dźwiękami Różowego Miasta, i do pozycji wybitnej hennistki.
Jako słynąca z niepowtarzalnych wzorów rozchwytywana artystka i powierniczka kobiet z najwyższych kast poznaje ich najgłębiej skrywane tajemnice, lecz nikomu nie może zdradzić swojej Zawiść i plotki mogłyby zniszczyć jej reputację i unicestwić marzenie o niezależności.
Ta fascynująca opowieść o zmaganiach kobiety, która pragnie realizować własne cele w społeczeństwie oscylującym między tradycją a nowoczesnością, otwiera przed nami drzwi do świata zarazem barwnego, pasjonującego i okrutnego. I jest tak sugestywna, że pozwala poczuć chłodny dotyk henny na skórze, słodycz kardamonowych rabri na języku i aromat egzotycznych olejków w powietrzu.
Joshi po mistrzowsku równoważy pragnienie samopoznania z potrzebą rodzinnej miłości. - Publishers Weekly.
Barwna i pełna smaków i wzorów powieść Malowane henną jest niezwykłym spojrzeniem na kulturę Indii. - recenzja Bookpage.
Świat tak barwny, pełen świateł i dźwięków, tak bogaty w upajające zapachy i obrazy Indii, że chciałoby się zamieszkać na stronach tej powieści. - Janis Cooke Newman, autorka A Master Plan for Rescue.
Ekscytujący bohaterowie, działająca na wyobraźnię symbolika i soczysty styl wszystko to składa się na stworzoną przez Alkę Joshi niezapomnianą opowieść. - Christian Science Magazine

Azymut

 • Autor: 

  Alka Joshi, Agnieszka Jacewicz

 • Format: 

  215x135 mm

 • Ilość stron: 

  384

 • ISBN: 

  9788381882675

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2021