Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788374898713
Wysyłka od: 8.57 PLN
Człowiek od zawsze poszukiwał sposobu na osiągnięcie szczęścia i realizację pełni swojego potencjału. Ta przełomowa, a zarazem niezwykle praktyczna i życiowa książka przypomina, że szczęście wcale nie zależy od zewnętrznych okoliczności to stan umysłu, który możemy osiągnąć, i wybór, którego możemy dokonać. Jak to zrobić?
Rick Hanson krok po kroku prowadzi nas przez siedem uniwersalnych praktyk, które pomagają osiągnąć głębokie i trwałe poczucie szczęścia. Opiera się przy tym na wynikach najnowszych badań z zakresu neuronauki i sięga po ponadczasowe idee starożytnej mądrości Wschodu to połączenie określił mianem neurodharmy.
Hanson zaleca, byśmy trenowali umysł i koncentrowali się na dobrych wydarzeniach, gdyż to pozwala trwale zmienić struktury neuronalne mózgu. W wyniku ewolucji nasz mózg jest nastawiony na skanowanie otoczenia w poszukiwaniu złych wiadomości, bolesnych przeżyć i zagrożeń. Nadmiernie się na nich skupia, przesadnie na nie reaguje, a co więcej przechowuje je w pamięci niezwykle długo. Kiedyś pozwalało to ludziom przewidywać niebezpieczeństwa i przetrwać, dziś głównie szkodzi, jest źródłem cierpienia i konfliktów. Jak przerwać takie błędne koło? Negatywne nastawienie mózgu możemy kompensować, otwierając się na to, co pozytywne i korzystne, oraz to chłonąc. W tym pomagają bardzo proste praktyki i ćwiczenia. Trenując umysł w ten sposób, budujemy równowagę emocjonalną, rezyliencję, uważność, życzliwość, wdzięczność i wewnętrzne zadowolenie. Czego więcej potrzeba do szczęścia?
CO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE
Dawkę solidnej wiedzy na temat mózgu i jego pozytywnej plastyczności.
Ćwiczenia i medytacje o potwierdzonej naukowo skuteczności, służące budowaniu konkretnych kompetencji.
Praktyczne wskazówki dotyczące rozwijania podstawowych zasobów umysłowych w codziennym życiu.
Przystępne metody służące pokonaniu negatywnego nastawienia i natrętnych myśli.
Jasny język i łatwą w odbiorze treść.
Rick Hanson napisał wyczerpujący przewodnik, w którym łączy teorię z ćwiczeniami i medytacjami, osobistym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Ta cechująca się przejrzystym stylem, pełna życzliwości książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i narzędzie do codziennej pracy nad poczuciem szczęścia.
CO CI DA JEJ LEKTURA
Uwolnisz się od tego, co bolesne i krzywdzące.
Osiągniesz równowagę emocjonalną i spokój umysłu.
Nauczysz się koncentrować na tym, co ważne i potrzebne.
Staniesz się życzliwy i serdeczny wobec innych.
Zaczniesz akceptować to, czego doświadczasz.
Osiągniesz wyżyny swojego potencjału.
Zwiększysz swoją rezyliencję.

Azymut

 • Autor: 

  Rick Hanson, Anna Sawicka-Chrapkowicz

 • Format: 

  235x165 mm

 • Ilość stron: 

  272

 • ISBN: 

  9788374898713

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2020