Wczytuję dane...
Waga: 0.2 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788381441803
Wysyłka od: 8.57 PLN
Rynek, Wzgórze Zamkowe i ulica Sienkiewicza, Piłsudski, Staszic i Żeromski, Kadzielnia, Wietrznia i Karczówka - takie skojarzenia z Kielcami będzie miał już zawsze każdy, kto zwiedzi miasto i jego okolice z tym przewodnikiem w ręku.A to tylko początek długiej listy...

atrakcje turystyczne Kielc
zabytki Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego
miejsca pamięci narodowej i sanktuaria
muzea, galerie, teatry
rezerwaty i pomniki przyrody
praktyczne informacje o aktywnych formach wypoczynku
szlak pielgrzymkowy

Dziś liczące ok. 200 tysięcy mieszkańców Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego i zarazem dużym o?środkiem kultury, a także uznanym centrum targowo-wystawienniczym.

Na pewno mile spędzimy czas w licznych muzeach i galeriach, których wystawy zainteresują najmłodszych (Muzeum Zabawek i Zabawy, Centrum Geoedukacji), młodzież (Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej) oraz całe rodziny (Muzeum Narodowe, m.in. z wystawami wnętrz pałacowych i galerii sztuki zdobniczej Muzeum Historii Kielc, Muzeum Diecezjalne, zbiory Państwowego Instytutu Geologicznego). Spośród wielu imprez, które odbywają się w Kielcach i najbliższej okolicy, szczególnie polecamy: ?święto Kielc (czerwiec), Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej (lipiec), Zamkowe Spotkania z Muzyką (lipiec? sierpień). Zadowoleni wrócą z pobytu w Kielcach miłośnicy zabytków (ponad 250 obiektów) i przyrody. Na terenie miasta występują formacje skalne od paleozoiku po osady trzecio- i czwartorzędowe, które tworzą ?muzeum geologiczne? na świeżym powietrzu. Znajduje się tu pięć rezerwatów przyrody ? cztery geologiczne i jeden krajobrazowy, a ponadto rozpoczyna się i kończy ponad trzydzieści tras turystycznych.

Serdecznie zapraszamy do Kielc!      

Azymut

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Format: 

  210x108x10 mm

 • Ilość stron: 

  180

 • ISBN: 

  9788381441803

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2019