Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788382235159
Wysyłka od: 7.99 PLN

W publikacji omówiono kluczowe zagadnienia z zakresu metod i sposobów skutecznej windykacji należności. Autorka przedstawia praktyczne wskazówki dotyczące ograniczania i minimalizowania ryzyka powstawania nieuregulowanych należności oraz wskazuje skuteczne narzędzia egzekwowania zobowiązań dłużników. Praktyczne rady zawarte w publikacji pomogą wierzycielowi skutecznie i zgodnie z prawem negocjować spłatę zadłużenia.

Książka zawiera odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
o dlaczego konsumenci i przedsiębiorcy nie regulują zobowiązań w terminie;
o jak minimalizować ryzyko powstania przeterminowanych należności;
o jak weryfikować zdolność finansową klientów;
o jak skutecznie odzyskiwać nieuregulowane należności od dłużników;
o jak negocjować spłatę zadłużenia.

Autorka opisuje także nieetyczne praktyki dłużników działających na szkodę wierzycieli oraz podaje wskazówki, jak negocjować spłatę zadłużenia zgodnie z przepisami prawa i zasadami etyki. Dodatkowo porusza zagadnienia dotyczące psychologii dłużnika i filozofii działania wielu podmiotów na rynku.

Publikacja powstała na podstawie doświadczeń zawodowych autorki oraz innych przedsiębiorców, których miała okazję poznać w swojej pracy. Zagadnienia teoretyczne zostały poparte licznymi studiami przypadków i przykładami zaczerpniętymi z codziennej praktyki działania wielu podmiotów gospodarczych.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich przedsiębiorców i menedżerów, osób planujących założyć firmę oraz studentów kierunków związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem i jego płynnością finansową. Zainteresuje również komorników, adwokatów i radców prawnych.


Azymut

 • Autor: 

  Monika Bekas

 • Format: 

  250x176 mm

 • Ilość stron: 

  300

 • ISBN: 

  9788382235159

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy