Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788382235333
Wysyłka od: 7.99 PLN

Książka omawia wszystkie aspekty oceny ryzyka ujętego w RODO, w tym fazę projektowania, ocenę skutków i przypadek incydentu bezpieczeństwa.

W pierwszej części publikacji przedstawiono mechanizm oceny ryzyka i wątpliwości interpretacyjne, które się z nim łączą. Uwzględniono orzecznictwo oraz wytyczne wyrażone w stanowiskach organów nadzorczych (w tym polskiego organu). Kwestie sporne zostały omówione na przykładach przeprowadzonych analiz ryzyka (np. przez administratorów z sektora publicznego), a także wytycznych opublikowanych m.in. przez organy nadzorcze.

W drugiej części książki za pomocą praktycznych przykładów przedstawiono różne sposoby oceny ryzyka. W każdym z nich autorzy prowadzą czytelnika krok po kroku przez cały proces analizy ryzyka, m.in. za pomocą list kontrolnych.

Autorzy zadbali o to, aby ocena ryzyka mieściła się w kryteriach wynikających z RODO, a jednocześnie była rozliczalna, czyli na przykład, aby można było prześledzić i zrozumieć, dlaczego został zdefiniowany konkretny poziom ryzyka oraz z jakiego powodu przyjęto takie, a nie inne metody jego minimalizacji.

Zamieszczone w publikacji kazusy dotyczą m.in.:
o przechowywania dokumentacji medycznej,
o rezerwacji wizyty lekarskiej za pomocą chatbota,
o procesu rekrutacji,
o pracy zdalnej.

Azymut

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Format: 

  250x176 mm

 • Ilość stron: 

  432

 • ISBN: 

  9788382235333

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy