Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788362838806
Wysyłka: Wysyłka gratis!

Uaktualnione i znacznie rozszerzone wydanie bestsellera z 2020.

Dzięki tej książce Twoja praca stanie się prostsza i naliczanie wynagrodzeń nie sprawi Ci kłopotu!

Wiele kwestii w zakresie naliczania wynagrodzeń nie jest jednoznacznie uregulowanych w przepisach prawa pracy. Zagadnienia związane z naliczaniem składników wynagrodzenia, opodatkowaniem i oskładkowaniem świadczeń pracowniczych i wyceną świadczeń w naturze, rodzą wiele pytań. Osoby odpowiedzialne za płace szukają wyjaśnienia swoich wątpliwości w fachowej prasie i podczas szkoleń.

Autorka, praktyk naliczania płac, trenerka specjalizująca się w kursach i szkoleniach z naliczania płac, przez wiele lat zbierała pytania zadawane przez uczestników szkoleń. Wiele z nich powtarzało się. ,,Płace od A do Z w 2021" - to publikacja, która, zawiera najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, wzbogacone o przykładowe wyliczenia, przepisy prawne regulujące omawiane kwestie i wykaz najczęściej popełnianych błędów.

Publikacja zawiera:

 • szczegółowe omówienie prezentowanych zagadnień,
 • pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe,
 • przykładowe wyliczenia ukazujące mechanizmy naliczania poszczególnych składników wynagrodzeń z umowy o pracę, zlecenia i innych.
 • Książka przeznaczona jest zarówno dla osób rozpoczynających pracę w działach płacowych, jak i doświadczonych praktyków naliczania płac.

Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorka poruszyła zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w systemie prawnym. Przykładem może być uwzględnianie premii uznaniowej w podstawach naliczania poszczególnych składników wynagrodzenia czy naliczanie normalnego wynagrodzenia za nadgodziny. W takich sytuacjach wskazano normy prawne, oficjalne stanowiska, wyroki oraz rekomendowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości.

Często w polskiej praktyce, bez zmiany przepisów prawnych, zmienia się stanowisko organów skarbowych czy praktyka kontroli ZUS. Przykładem może być ryczałt samochodowy, autorskie koszty uzyskania czy też reklasyfikacja umów o dzieło i zlecenia przez ZUS. Te i inne zagadnienia omawia w prosty i przystępny sposób pozycja ,,Płace od A do Z w 2021".

W 2021 r. powstała kolejna wersja książki ,,Płace od A do Z - ćwiczenia", która po przeczytaniu podręcznika, ma służyć utrwaleniu materiału przedstawionego w publikacji ,,Płace od A do Z w 2021". Pozycja ta zawiera kilkaset zadań z zakresu naliczania wynagrodzeń wraz z rozwiązaniami.

Azymut

 • Autor: 

  Monika Cieślak

 • Format: 

  250x176 mm

 • Ilość stron: 

  1207

 • ISBN: 

  9788362838806

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy