Marcowe premiery 2017

Marcowe premiery 2017

Wraz z nadejściem wiosny, zarówno oficjalnej, jak i pogodowej, przybyło wiele ciekawych tytułów. Druga połowa marca, znacznie bardziej obfita w premiery książek wydaje się skupiać na poradnikach dotyczących naszego życia, samopoczucia i funkcjonowania w społeczeństwie. Poniżej prezentujemy te najciekawsze. Miłej lektury!


1. Sarah Knight – Magia olewaniaAutorka zawiera w swojej książce porady dotyczące dość powszechnego zjawiska, z którym spotykamy się niemal każdego dnia. Mianowicie chodzi o nadmierne przejmowanie się sprawami z grubsza nieistotnymi. Do takich z całą pewnością należeć będzie przejmowanie się zdaniem innych osób, szczególnie tych, z którymi nie jesteśmy w najlepszym komitywie. Szczególnie jest to przydatne w środowisku pracowniczym, gdzie brak asertywności i chęć przypodobania się wszystkim może doprowadzić do wyzysku i zatracenia siebie na rzecz innych osób. Ta książka ukazuje, jak klasyfikować rzeczy ważne i te trochę mniej, przy okazji zachowując kulturę i klasę.


2. Dr Suzana E. Flores – ZfejsowaniNie można zaprzeczyć temu, że facebook stał się integralną częścią naszego życia. Kreowanie swojego wizerunku w sieci, często mocno nieoddającego rzeczywistego stanu rzeczy jest niezwykle istotną sprawą dla wielu osób. Chcemy być lepsi niż w rzeczywistości, publikujemy statusy, zdjęcia i karmimy się otrzymanymi polubieniami i komentarzami. Taki sposób funkcjonowania bardzo negatywnie odbija się na prawdziwych relacjach międzyludzkich i obniża zarówno nasze umiejętności komunikacyjne, jak i zwykłą, ludzką empatię. Książka ta w charakterystyczny dla autorki, humorystyczny sposób, ukazuje konsekwencje uzależnienia od tego medium oraz udziela rad, jak nie pozwolić temu narzędziu zawładnąć nad naszym życiem.


3. Oliver Burkeman – SzczęścieNieustanne starania obliczone na usunięcie cierpienia nie dają nic poza zmianą jego postaci”. Ze Schopenhauerowskiego założenia wychodzi Burkeman, jednak dodaje kluczową dla swojej książki część. Wypierając popularne „pozytywne myślenie”, które często zastępuje myślenie w ogóle, autor nakłania do analizy naszych porażek i wyciągania z nich wartościowych lekcji, które dzięki zdobytemu doświadczeniu, pozwolą nam na lepsze wykorzystanie podobnych sytuacji w przyszłości. Korzysta przy tym z groteskowego humoru i myśli wielkich filozofów, jednak forma, w jakiej książka została przedstawiona, potrafi bardzo podnieść na duchu i skłonić do głębszych przemyśleń.