Nadchodzące premiery – Kwiecień 2017

Nadchodzące premiery – Kwiecień 2017

Mogłoby się wydawać, że wiosenna pogoda wpłynęła na wysyp przewodników do podróżowania, a zbawienny wpływ promieni słonecznych to dobra okazja, by zmotywować się do osiągnięcia sukcesu – stąd wiele pozycji stricte biznesowych. Jednak tymi, które najbardziej przyciągają uwagę w tym miesiącu, są książki sensacyjne. Poniżej prezentujemy najciekawsze pozycje kwietnia.


1. Jorn Lier Horst – Kluczowy świadekPowieść na bazie jednego z najbardziej tajemniczych, a zarazem brutalnych morderstw, jakie kiedykolwiek miały miejsce w Norwegii. Preben Pramm zostaje znaleziony martwy w swoim zdewastowanym mieszkaniu. Jest związany i nagi, a jego ciało pokrywają liczne rany zadane wieloma wymyślnymi narzędziami. Z jednej strony stan mieszkania wskazuje na włamanie z zamiarem kradzieży. Z drugiej strony widok, jaki zastali policjanci, był tak makabryczny, że nie można nie dopuścić morderstwa z premedytacją. Najdziwniejsze jest to, że zamordowany, nie miał znajomych, rodziny, krewnych, z nikim nie miał zatargów. Książka opisuje zmagania ze śledztwem, które doprowadzi do przerażających faktów.


2. Hubert Hender – LękWraz z końcem wakacji na posterunek zgłaszają się zrozpaczeni rodzice z prośbą o poszukiwania ich zaginionej córki. Początkowo sprawa jest bagatelizowana, jednak dziewczynki nie można nigdzie odnaleźć. W momencie, gdy zaczyna brakować miejsc do przeszukania i osób zdolnych udzielić jakichkolwiek informacji, zaczynają ginąć kolejne dzieci. Iwanowicz, zajmujący się tą sprawą, stara się nie angażować emocjonalnie, ze względu na swoją przeszłość, jednak wkrótce przyjdzie mu się zetrzeć nie tylko z demonami przeszłości, lecz także z prawdziwym okrucieństwem, które przekroczy granice policyjnej wytrzymałości.


3. Jerzy Dziewulski, Krzysztof Pyzia – Jerzy Dziewulski o polskiej policjiLegenda polskiej policji, Jerzy Dziewulski po wielu latach postanawia uchylić kulisy swojej pracy. Wydaje się Wam, że wszechobecna krew, brutalne morderstwa, odbijanie samolotu i działania antyterrorystyczne to domena filmów akcji? Może i lepiej, przynajmniej śpicie spokojnie. Dziewulski opowiada o niebezpieczeństwach zawodu z perspektywy praktyki, o sposobach walki z przestępczością, współpracy z prostytutkami i wszelkich możliwych sposobach na wypełnienie podstawowego celu policji – zapewnienie bezpieczeństwa. Zastanawia się także czy życie policjanta to nie za wiele do zniesienia dla człowieka.