8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Biblioteka jest miejscem, w którym najłatwiej rozpocząć swoją przygodę z czytelnictwem. Poza ogromnym wyborem wśród bibliotecznych zbiorów zawsze możemy liczyć na profesjonalne doradztwo bibliotekarek i bibliotekarzy. Jeżeli nie jesteśmy pewni tego, co mamy ochotę przeczytać, warto udać się właśnie tam, by odkryć, co tak naprawdę nas wciągnie.


Biblioteka? Same plusy!


W tym dniu warto sobie przypomnieć o tym, że nawet jeżeli uważamy, że książki są za drogie, to przecież biblioteki udostępniają nam je całkowicie nieodpłatnie. Co więcej, wiedza jest bezcenna, więc takie rozwiązanie wydaje się wyjątkowo atrakcyjne. Czytanie pozwoli nie tylko rozwinąć nasze pasje i zainteresowania, lecz także równie dobrze nada się do zapewnienia nam solidnej dawki relaksu. A może właśnie dzięki bibliotece odnajdziemy coś, co nas naprawdę zainteresuje i zaowocuje nowym hobby? Może się też stać tak, że tym hobby okaże się czytanie samo w sobie. Nie powinniśmy jednak iść do biblioteki z myślą o tym, że są tam tylko i wyłącznie książki. Wraz z rozwojem technologii biblioteki również idą do przodu. Poza książkami oferują także dostęp do komputerów, internetu, wielu użytecznych programów oraz muzyki, audiobooków, filmów, a nawet gier planszowych. Niestety mało osób zdaje sobie z tego sprawę i nie wykorzystuje tych wszystkich rzeczy.


Ostatnimi czasy biblioteki organizują także wszelkiego rodzaju spotkania, zarówno autorskie, jak i miłośników i sympatyków danych pisarzy, wieczory tematyczne, zajęcia dla dzieci, konkursy i zabawy oraz wiele rozmaitych aktywności, które w większym lub mniejszym stopniu nawiązują tematyką do książek, lub czytelnictwa ogółem. Rewelacyjne jest to, że tego typu zajęcia kierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych i młodzieży. Podczas takich wydarzeń naprawdę można odczuć, że bibliotekarze to ludzie, którzy naprawdę mają do wykonania misję szerzenia kultury, a nie tylko chowają nosy w opasłych, zakurzonych księgach.


Jeżeli biblioteka nie posiada określonych dzieł, dobrą alternatywą jest skup książek, który pozwoli w niskich cenach nabyć pozycje ulubionych psiarzy, których być może poznaliście przy drobnej pomocy pani bibliotekarki.