Czerwcowe premiery książkowe

Czerwcowe premiery książkowe

Czujecie powoli lato w powietrzu? Najwyższa pora na relaks z książką i odrobiną witaminy D. Tytuły w tym miesiącu bardzo nawiązują do technik relaksu, w bardzo różnorodnym zakresie. Przekonajmy się, co ciekawego mają dla nas wydawcy w tym miesiącu.


1. Mateusz Waligóra – TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu.Górskie wycieczki to marzenie wielu osób, jednak bardzo często wymyślone lub realne przeszkody im to uniemożliwiają. Po przeczytaniu tej książki z całą pewnością wyzbędziemy się wszelkich zbędnych wymówek i z entuzjazmem spełnimy swoje marzenie o górskich podróżach. Znajdziemy w niej wiele przydatnych wskazówek, zarówno dla początkujących trekkingowców, jak i bardziej zaawansowanych amatorów gór, począwszy od wskazówek dotyczących komfortowego i wydajnego ubioru, poprzez odpowiednie produkty spożywcze, na dodatkowym wyposażeniu kończąc.


2. Mika Rissanen, Juha Tahyanainen - Spieniona historia Europy. 24 pinty, które nawarzyły piwJeżeli świętować w promieniach słońca, to tylko z udziałem złocistego napoju. Piwo jest jednym z ulubionych trunków na całym świecie, jednak mało kto wie, że poszczególne wydarzenia historyczne były mniej lub bardziej powiązane z przeróżnymi browarami, które istnieją po dziś dzień. Książka zawiera wiele historycznych ciekawostek powiązanych z tym szlachetnym trunkiem, które nie dość, że uczą historii, to jeszcze dostarczają całej masy ciekawostek, którymi można później zabłysnąć w towarzystwie.


3. Robert M. Pirsig - Zen i sztuka obsługi motocyklaMimo tego, że nie znajdziemy w książce ani instrukcji obsługi motocykla, ani wyznaczników równowagi Zen, to jest to pozycja, która oferuje zupełnie inny sposób na osiągnięcie spokoju ducha, niż wyprawa w góry, czy wieczór przy piwie. Pozycja ta jest opowieścią o drodze, która prowadzi do prawdziwej wolności, którą osiągnął autor i którą proponuje każdemu czytelnikowi. Jest to książka o odnalezieniu samospełnienia po długiej drodze usłanej niezadowoleniem i codziennymi trudnościami. W Stanach Zjednoczonych książka okazała się absolutnym bestsellerem a entuzjazm, z jakim została przyjęta, tylko potwierdza wartość zawartych w niej treści.