Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Wysyłka od: 6.69 PLN
„TAK TO JUŻ JEST” – KIEDY SYN STAJE SIĘ CÓRKĄ

Wyjątkowa opowieść o miłości, rodzinie i zmianie ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K
5 czerwca 2019 roku. Claude’a poznajemy, gdy ma pięć lat, jest najmłodszym z pięciu braci – uwielbia kanapki z masłem orzechowym, sukienki i marzy o byciu księżniczką. A kiedy podrośnie, powie, że chce być dziewczynką.
Rodzice Claude’a, Rosie i Penn, akceptują swoje dziecko takim, jakie ono jest, nie mają pewności jednak, czy mogą się tym podzielić z całym światem. I dlatego wybór Claude’a utrzymywany jest w tajemnicy. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia…
To opowieść o przemianie, rodzinie i rodzicielstwie, o tym, że bycie rodzicem to skok w nieznane,
a rozwój dziecka to jedna z największych życiowych niewiadomych. Przede wszystkim jednak to książka o tym, jak trudno być rodzicem dziecka transpłciowego. Powieść została oparta w dużej mierze na autentycznych wydarzeniach: autorka sama ma syna, który zdecydował, że chce zmienić płeć.
Redaktorka wydawnictwa Poradnia K mówi:
„Frankel wykazała się odwagą, poruszając tak ważny temat. Jej książka może być drogowskazem dla ludzi, których życie postawiło w naprawdę trudnej sytuacji: gdy o swoje dzieci muszą zadbać nie tylko na co dzień, ale nieustannie zadają sobie pytanie, czy ich dziecko jest bezpieczne, czy nic mu nie grozi ze strony rówieśników i dorosłych. Naszym zdaniem „Tak to już jest” to książka z tych, które mają moc zmieniania świadomości społecznej”.

Szczegóły

 • Autor: 

  Frankel Laurie

 • ISBN: 

  9788366005396

 • Objętość: 

  464

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2019

 • Tematyka: 

  Literatura piękna

 • Wydanie: