Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Wysyłka od: 6.99 PLN
Japońscy samuraje w sposób doskonały posługiwali się intuicją. Ich system wartości – którego filarami były honor, szacunek, odwaga, zdecydowanie i uprzejmość – przez stulecia zapewniał im najwyższy prestiż społeczny. Okazuje się, że wartości te odgrywają istotną rolę w zarządzaniu. W książce Menedżer Samuraj Reinhard Lindner adaptuje wiedzę o filozofii samurajów do nowoczesnego zarządzania i oferuje praktyczne rady – możliwe do natychmiastowego zastosowania – na temat tego, jak podążając śladami japońskich rycerzy, odnieść sukces.
Wiele znanych na świecie japońskich koncernów ma korzenie w dawnych rodzinach samurajskich. Gospodarczy awans Japonii po II wojnie światowej słusznie przypisuje się duchowi tych ludzi. Reinhard Lindner zdradza tajemnicę ich sukcesu. To świetna lektura dla współczesnych menedżerów, którzy funkcjonują w złożonym świecie nowoczesnych organizacji.

Reinhard Lindner (ur. 1967) jest doradcą biznesowym i trenerem rozwoju osobistego, jednym z najpopularniejszych w krajach niemieckiego obszaru językowego. Poprowadził ok. 3 tys. seminariów, w których wzięło udział niemal 20 tys. uczestników. Szkolił menedżerów wielu międzynarodowych przedsiębiorstw, wykładał na uniwersytetach w Austrii, Izraelu i Japonii. Ukończył sinologię na uniwersytecie w Wiedniu oraz ekonomię na Dunajskim Uniwersytecie w Krems. Posiada tytuł MBA. Od 33 lat studiuje budo w formie karate tradycyjnego. Był uczniem „ostatniego samuraja” Hidetaki Nishiyamy. Wygrał pięć turniejów pucharu Europy w karate i doprowadził narodową reprezentację juniorów Austrii do tytułu mistrza Europy.

Patronami medialnymi książki są: Rzeczpospolita, BloombergBusinessweek, Coaching, Think Tank


SPIS TREŚCI
Przedmowa do wydania polskiego
Dedykacja
Przedmowa Autora
Część I: Znaczenie samurajów wczoraj i dziś oraz praktykowane przez nich wartości jako podstawa działania rzetelnej kadry kierowniczej
Część II: Kadra kierownicza w Japonii
Część III: Jak negocjować, stosując zasady samurajów?
Część IV: Przewodzić jak samuraj

Epilog: Moje największe zwycięstwo
Podziękowania
Załącznik

Azymut

 • Autor: 

  Lindner Reinhard

 • Format: 

  14.5x21.0cm

 • ISBN: 

  9788363993641

 • Objętość: 

  272

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Rok wydania: 

  2015

 • Tematyka: 

  Ekonomia Biznes