Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Wysyłka od: 6.69 PLN
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z wykonywaniem zadań statutowych, ale również prowadzeniem dokumentacji potwierdzającej następujące po sobie zdarzenia gospodarcze.

Publikacja to praktyczny przewodnik zarówno dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się samodzielnie prowadzić książkę przychodów i rozchodów, jak również dla pracowników biur rachunkowych, dla których jest to podstawowa usługa.

Zagadnienia poruszane w książce zawierają zasób wiedzy niezbędny dla osób początkujących, a jednocześnie pozwalający na rozstrzygnięcie wielu wątpliwości osób, które od lat prowadzą taką ewidencję.

W książce zostały opisane wszystkie etapy związane z prowadzeniem książki przychodów i rozchodów, poczynając od jej założenia, kończąc na zamknięciu i likwidacji działalności gospodarczej.

Autorzy omawiają tu m.in.:

- zasady prowadzenia księgi, tak aby spełniała wszelkie wymogi prawa podatkowego;
- jakie przychody należy ewidencjonować w księdze, jak wykazywać przychody z nieodpłatnych źródeł, czy też przychody w walutach obcych;
- co jest kosztem uzyskania przychodu i jak je wykazywać w księdze;
- jak amortyzować środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne;
- jakie obowiązki w zakresie rozliczeń, ewidencji i deklaracji ciążą na podatnikach;
- na co zwrócić uwagę przy prowadzeniu księgi przez biuro rachunkowe;
- jakie są obowiązki związane z prowadzeniem księgi przy zawieszeniu i zakończeniu działalności gospodarczej.

Omówieniu poszczególnych zagadnień towarzyszy kluczowe orzecznictwo oraz interpretacje podatkowe, które obok przykładu, komentarza oraz uwag autora stanowią człon całej publikacji. Układ książki pozwala czytelnikowi na łatwe wyszukanie odnośnika do ustawy, jej interpretacji oraz przykładowych rozwiązań.

Liczne przykłady zamieszczone w książce obrazują sytuacje, z którymi prowadzący działalność gospodarczą mają styczność na co dzień, takie jak: sposób postępowania z niezapłaconymi fakturami, przychody z nieodpłatnych źródeł, wyłączenia z przychodów, koszty w obcej walucie czy wydatki sfinansowane z dotacji i funduszy europejskich.

Publikacja uwzględnia zmiany rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (tj. Dz.U. z 2014 r. poz. 1037 z późn. zm.) obowiązujące od 8 kwietnia 2016 r.

 • Rok wydania: 

  2017

 • ISBN: 

  9788378043270

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  16.5x23.5cm

 • Ilość stron: 

  300

 • Tematyka: 

  Prawo Książki dla praktyków