Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Wysyłka: Wysyłka gratis!
W poszczególnych opracowaniach wchodzących w skład publikacji autorzy odnoszą się do tych problemów prawa zabezpieczeń wierzytelności, które od lat budzą kontrowersje w praktyce; są to:
– odwołalność pełnomocnictwa w celu zabezpieczenia wierzytelności,
– kauzalność umów o ustanowienie praw zastawniczych,
– dopuszczalność przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie,
– pozorność czynności prawnych kreujących zabezpieczenia.
W publikacji zaprezentowano ponadto: przekrojowy obraz ustawowych (hipoteka, zastaw, gwarancja ubezpieczeniowa) i wypracowanych przez praktykę sposobów zabezpieczenia wierzytelności (weksel, przewłaszczenie, dług równoległy) oraz problematykę pozorności oświadczeń woli w kontekście zabezpieczenia wierzytelności.
Publikacja może być pomocna w dokonaniu wyboru adekwatnego sposobu zabezpieczenia wierzytelności (kredytu), uniknięciu komplikacji przy ustanawianiu i realizacji zabezpieczeń.
Autorami publikacji są zarówno wybitni znawcy problematyki zabezpieczeń wierzytelności, jak i młodzi badacze tej tematyki, z powodzeniem łączący pracę naukową na wiodących polskich uczelniach z praktyką prawniczą – sędziowie, adwokaci i radcowie prawni.
Książka jest przeznaczona dla prawników praktyków, doradców podatkowych, ekonomistów i księgowych, a także menedżerów w firmach z sektora finansów, ubezpieczeń i reasekuracji. Zainteresuje także pracowników naukowych zajmujących się zagadnieniami z zakresu prawa zabezpieczeń wierzytelności.

Azymut

 • Format: 

  17.5x25.0cm

 • ISBN: 

  9788381871136

 • Objętość: 

  324

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Rok wydania: 

  2019

 • Tematyka: 

  Prawo Książki dla praktyków

 • Wydanie: 

  1