Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Wysyłka od: 6.69 PLN

Wydania kolekcjonerskie


Życie jest muzyką
Bohaterem i naszym przewodnikiem po muzycznym świecie Turcji jest Alexander Hacke, członek niemieckiej awangardowej grupy muzycznej Einsturzende Neubauten. Wyprawia się w pełen sprzeczności strumień dźwięków Stambułu. Muzyczną podróż Hacke rozpoczyna od spotkania z psychodeliczną grupą Baba Zula, w utworach której zauroczenie Pink Floyd miesza się z orientalnymi rytmami. W Stambule muzykę słychać wszędzie. Punkrock, pop, jazz, rap, hip-hop sąsiadują z tradycyjnym brzmieniem Anatolii i wpływami folkloru.


Jak we śnie
Film Michaela Gondry'a, twórcy "Wojna plemników" oraz "Zakochanego bez pamięci". To pełna poezji i fantasmagorycznych obrazów opowieść o mężczyźnie potrafiącym manipulować swoimi snami. Na jawie podkochuje się w dziewczynie z sąsiedztwa, Stéphanie (Charlotte Gainsbourg). On też się jej podoba, ale zachowuje się niepoważnie, czym onieśmiela dziewczynę do zawarcia bliższej znajomości. Niezdolny znaleźć sekret do serca ukochanej w realnym życiu, Stéphane zaczyna szukać sposobów podpowiadanych w snach. Czy fantazje pomogą mu odnaleźć to, co najważniejsze - miłość?


Dowód
Scenariusz filmu powstał na podstawie nagrodzonego Pulitzerem dramatu Davida Auburna pod tym samym tytułem. Catherine, niezwykle błyskotliwa studentka rezygnuje z nauki i otacza opieką ciężko chorego ojca, genialnego matematyka. Po jego śmierci dziewczyna zmaga się z samotnością i ...niewyjaśnioną naukową tajemnicą,


Zakochany Paryż,
Steve Buscemi gra amerykańskiego turystę, Natalie Portman aktorkę, zakochaną w niewidomym chłopaku, Juliette Binoche opłakuje zmarłego synka, Nick Nolte bawi swego wnuka, Gena Rowlands spotyka się z byłym mężem w kafejce prowadzonej przez Gerarda Depardieu. Zmienność nastrojów, od komizmu poprzez wzruszenie i dramatyczne momenty prowadzi do refleksji o niezliczonych niuansach paryskiego życia. I tak prawdziwym bohaterem filmu staje się właśnie Paryż. Miasto ulotnych zachwytów i historii ludzi, którzy w nim mieszkają.


Śniadanie na Plutonie,
Film opowiada o poszukiwaniu matki przez Patryka/Kicię. Irlandzki sierota Patrick Braden podrzucony w niemowlęctwie na schodach parafii w miasteczku Tyreelin w 1958 r. jest wychowany przez surową macochę. Chłopak wcześnie odkrywa przyjemność zakładania dziewczyńskich strojów. Kiedy dorasta, postanawia odnaleźć swoją prawdziwą matkę w Londynie, mieście pełnym pokus i tajemnic. Wie o niej tylko tyle, że przypomina wyglądem gwiazdę filmową Mitzi Gaynor. Reżyser prowadzi głównego bohatera z Irlandii do Londynu i umieszcza go w świecie wyraziście zarysowanych postaci.

9 songs
Lisa i Matt poznali się na koncercie rockowym. Film opowiada historię ich rocznego związku w retrospektywie. Matt, zafascynowany Antarktydą, odwiedza "biały kontynent", gdzie wspomina swój romans z Lisą. Porównuje pobyt na Antarktydzie do pobytu "dwojga ludzi w łóżku - klaustrofobia i agorafobia w jednym miejscu". Obrazy wiecznych lodów płynnie przechodzą w ujęcia koncertów: Primal Scream, Super Furry Animals, Elbow, The Von Bondies, Franz Ferdinand, Black Rebel Motorcycle Club, The Dandy Warhols, a także Michael Nyman.Scenariusz do filmu nigdy nie istniał. Dialogi powstały podczas kręcenia filmu jako wynik improwizacji i interakcji pomiędzy aktorami i reżyserem.

DVD nowe

 • Obsada : 

  Steve Buscemi, Willem Dafoe, Liam Neeson, Anthony Hopkins, Nick Nolte, Natalie Portman

 • Polski lektor : 

  Tak

 • Polskie napisy : 

  Tak

 • Rodzaj opakowania : 

  DVD BOX

 • Stan : 

  Używany

 • Stan płyty: 

  Bardzo dobry

 • Stan opakowania: 

  Bardzo dobry