Menu
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Przewodniki turystyczne

Przewodniki turystyczne są najlepszym pomocnikiem w realizacji podróży

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę z biurem podróży, czy też planujesz wyjazd na własną rękę, zawsze przyda się trochę informacji przed wyjazdem. Planując podróż w miejsce którego nie znamy, nieodzownym okaże się przewodnik. Nie ważne czy wybierasz się do innego miasta lub w plener. Czy będziesz podróżować po Polsce, czy też wyjeżdżasz do innego kraju. Planujesz wycieczkę jedno lub kilkudniową. Zanim dotrzesz na miejsce, możesz zaczerpnąć trochę wiedzy o miejscu, w które się wybierasz.

Skorzystaj z doświadczeń innych turystów

Dzięki przewodnikowi sporo się dowiesz zanim wyruszysz. Na każdej stronie przewodnika znajdziesz wskazówki, które znacznie ułatwią Ci zaplanowanie i realizację podróży. Dowiesz się np. jakie wybrać trasy, aby sprawnie dotrzeć do zabytków, które chcesz zwiedzić. Większość przewodników turystycznych zawiera w sobie mapy i plany miast, czasami nawet niewielkie atlasy. Z drugiej strony w dobrym przewodniku znajdziesz sporo opinii i ciekawych informacji innych turystów o celu twojej wyprawy - menu znanej restauracji, sklep w ciekawymi pamiątkami czy też ciekawostki turystyczne. Często przewodnik turystyczny ma wygląd dość sporej książki z duża ilością treści. Spokojnie - z pewnością wszystkie informacje będą Ci pomocne w wyprawie i z pewnością je docenisz zarówno wyruszając w podróż jak i w jej trakcie.

Przewodnik na miarę wyprawy

Przewodniki turystyczne dzielą się na różne rodzaje . Można je podzielić na kilka rodzajów. Są dostępne przewodniki po konkretnych miejscach lub miastach np. Warszawie lub Krakowie. Inne dotyczą całego kraju - Polski lub zagranicy. Jeszcze inne przewodniki turystyczne są wyspecjalizowane np. w turystyce górskiej lub żeglarskiej. Planując swoją wycieczki możesz wybrać publikację najlepiej spełniające twoje wymagania. W każdym z nich znajdziesz informacje dopasowane do twoich potrzeb.

Z drugiej strony przewodniki turystyczne są bardzo dobrym źródłem wiedzy o samej turystyce jako formie spędzania czasu. Często są to książki, opowiadające o historii turystyki, zwyczajach lub tradycjach panujących w danym miejscu. Niejednokrotnie autor takiej publikacji, jest świetnie zorientowany w zwyczajach i regułach panujących wśród podróżników. Dowiesz się jak się przygotować do wyprawy, jak się zachowywać w konkretnej sytuacji, a czego unikać. Taka wiedza będzie Ci szczególnie przydatna np. w turystyce górskiej. Zasady zachowania, procedury bezpieczeństwa i zwyczaje utrwalone przez lata wśród wspinaczy mogą być bardzo pomocne.

Oferta przewodników Superksiazka.pl

Księgarnia Superksiazka.pl oferuje szeroki wybór przewodników turystycznych największych i najbardziej uznanych wydawnictw jak Pascal, Expressmap, Demart czy Sklep Podróżnika. Ale i mniejszych wydawnictw z ofertą regionalną. Oferujemy najnowsze wydania oraz egzemplarze z "drugiej ręki" - niejednokrotnie w stanie idealnym. Oferujemy zarówno te dla podróżujących sporadycznie, jak i dla zawodowych podróżników - zawierające np. szczegóły tras wysokogórskich lub żeglarskich.

Zobacz co dla Ciebie mamy na naszych stronach i szerokiej drogi!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl